15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Wózki dziecięce – jak wybrać najlepszy?

Avatar
30 sierpnia 2021

Wózki dziecięce są dostępne na rynku w tak wielu wariantach, że zwłaszcza świeżo upieczeni rodzice mogą poczuć się zagubieni w tym gąszczu propozycji. To jeden z ważniejszych wyborów, jakich dokonać trzeba jeszcze przed narodzeniem lub w pierwszych tygodniach życia malucha. Od modelu tego pierwszego środka transportu zależy wygoda i bezpieczeństwo nowego członka rodziny. Jak więc wybrać wózek dziecięcy, aby spełniał wszystkie potrzebne zadania?

1. Rodzaje wózków dziecięcych

2. Czy marka ma znaczenie?

3. Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek?

Nowoczesne wózki dziecięce dzielą się na kilka typów: dostosowanych do potrzeb starszych i całkiem malutkich dzieci. Możesz także dokupić fotelik samochodowy od tego samego producenta – sprawdź na: https://www.bobowozki.com.pl/foteliki-samochodowe/p/269.

Rodzaje wózków dziecięcych

Wybór odpowiedniego typu wózka nie jest łatwym zadaniem. Wiele zależy od budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na zakup, planowanego sposobu wykorzystywania oraz etapu rozwojowego twojej pociechy. Poznaj najpopularniejsze warianty dostępne na rynku.

  • Wózek głęboki

To podstawowy model wykorzystywany przez pierwsze 6-8 miesięcy życia dziecka. Służy do przewożenia niemowlaka w pozycji leżącej. Wyposażony jest w wygodną gondolę, najczęściej duże koła i spory stelaż. Z tego powodu waży sporo. Wykorzystywany jest jako pierwszy wózek spacerowy.

  • Spacerówka

To wózki dla dzieci, które mogą posłużyć nawet przez kilka lat. W obrębie tej kategorii wyróżnia się modele głębsze – nadające się jako bezpośrednie przejście z gondoli oraz lżejsze parasolki, z których korzystają dzieci samodzielnie chodzące. Większość spacerówek można rozłożyć do pozycji leżącej, co umożliwia popołudniowe drzemki. Sprawdź na: https://www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/spacerowe/p/2_4.

  • Wózek wielofunkcyjny

Przydatny, gdy liczą się dla ciebie oszczędności w domowym budżecie. Decydując się na jeden produkt, otrzymujesz wersję głęboką i spacerówkę. Często w zestawie znajduje się również fotelik samochodowy lub nosidełko.

  • Wózek do biegania

Charakterystyczny trójkołowiec z możliwością blokady przedniego koła – to idealny wybór dla rodziców, którzy po narodzinach dziecka nie chcą rezygnować z joggingu. Te wózki są bardzo stabilne i wygodne w prowadzeniu, a większe pompowane koła zapewniają amortyzację.

  • Wózki bliźniacze

Różnią się konstrukcją – możesz zdecydować się na wariant, w którym dzieci siedzą obok siebie, na wprost lub jedno za drugim. Często przypominają wózki wielofunkcyjne, co jest ekonomicznym wyborem na kilka lat.

Czy marka ma znaczenie?

Wielu rodziców zastanawia się, czy marka wózka ma znaczenie. Z pewnością nie jest ona kluczowym kryteriów, jednak w wielu przypadkach renomowany producent oznacza wysoką jakość i solidność wykonania. Przykładem mogą być wózki Cybex – jeden z czołowych producentów. Sprawdź na: https://www.bobowozki.com.pl/cybex-platinum/m/257.

Skupiaj się jednak na możliwościach, a nie samym brandzie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek?

Najlepsze wózki dziecięce oferują wiele wygodnych możliwości i opcji. Na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?

  • Możliwość złożenia – ułatwi zapakowanie wózka do samochodu czy schowanie go do piwnicy.
  • Łatwość obsługi – opcje takie jak hamulec, zmiana położenia rączki czy rozkładane siedzisko spacerowe nie powinny wymagać dużego nakładu siły i skomplikowanych czynności.
  • Wygodna gondola i profilowane siedzisko.
  • Rodzaj kół – pompowane sprawdzą się w terenie, piankowe w ruchu miejskim.
  • Wymiary i waga wózka.

Wybierając produkty dla dzieci, sprawdzaj także atesty.

(materiał zewnętrzny)