15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Wszechstronna arnika.

Avatar
6 lipca 2020

Mała, niepozorna roślina, a jednocześnie tak bezkonkurencyjna w walce z naczynkami, sińcami i obrzmieniami. Moc w niej ukryta jest ogromna. Oto arnika.

Arnika górska, zwana pomornikiem, to niepozorna roślinka, porastająca rejony górskie. W Polsce najliczniej występuje w Sudetach, Górach Świętokrzyskich i Bieszczadach. Pojawia się także na Dolnym Śląsku, Wyżynie Małopolskiej oraz na Pojezierzu Mazurskim. Kwitnie na żółto od czerwca do sierpnia. Jest pod ścisłą ochroną! Jej lecznicze właściwości znane są już od bardzo dawna. O jej dobroczynnym działaniu pisała już na przełomie XI i XII wieku Hildegarda z Bingen.

Właściwości arniki
Ekstrakt z arniki zmniejsza kruchość i łamliwość naczynek krwionośnych, jednocześnie regenerując uszkodzone tkanki. Likwiduje zaczerwienienia skóry i łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza zasinienia, ryzyko powstawania opuchnięć i cieni. Poprawia mikrokrążenie skóry powodując lepsze jej ukrwienie. Używana jest w kosmetyce przy wyrobie produktów do cery naczynkowej, a także jako składnik preparatów łagodzących skutki stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia, obrzęki pourazowe, oparzenia czy ukąszenia owadów. Koszyczki kwiatowe mają liczne substancje czynne o działaniu przeciwzapalnym, przeciwreumatycznym i antyseptycznym.

Pielęgnacja skóry naczynkowej
Skóra naczynkowa jest niezwykle delikatna, wrażliwa i płytko unaczyniona. Łatwo ulega zaczerwienieniom, a także nadmiernie reaguje na czynniki zewnętrzne. Taką skórę należy chronić przed słońcem, niepożądane są również długotrwałe kąpiele słoneczne. Zanim rozpoczną się upały, osoby o cerze naczynkowej koniecznie powinny o nią zadbać i przeprowadzić kurację bogatą w ekstrakt z arniki, dzięki któremu naczynka ulegają wzmocnieniu i uszczelnieniu, zmniejsza się ryzyko powstawania opuchnięć i cieni. Idealnymi kosmetykami są te z linii Arnica z oferty Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK. Wzmacniają i uszczelniają naczynka, łagodzą podrażnienia oraz chronią przed wolnymi rodnikami i promieniowaniem UV. Badania wykazały, że po czterech tygodniach stosowania następuje redukcja rumienia, a koloryt skóry wyrównuje się. Marka FLOSLEK PHARMA zadbała również o to, by pielęgnując cerę naczynkową można było równocześnie dbać o jej nawilżenie i chronić przed przedwczesnym starzeniem.

Cienie pod oczami
Wiele osób ma tendencje do cieni pod oczami, często pojawiają się także opuchnięcia. Arnika wspaniale niweluje je. Idealnym preparatem do pielęgnacji jest Żel do powiek i pod oczy z arniką PLUS. Żel działa kojąco na poranne podpuchnięcia powiek i podkrążenia oczu. Systematycznie stosowany wyrównuje koloryt skóry pod oczami o 10%. Przynosi ulgę po całodziennym przesileniu i zmęczeniu. Zmniejsza widoczność zasinień i cieni pod oczami, zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia i uelastycznia skórę wokół oczu.

Na stłuczenia i urazy
Kontuzje, przetrenowanie czy ból mięśni często towarzyszą aktywności fizycznej. Bóle mięśniowe i stawowe stały się też problemami cywilizacyjnymi. Idealnymi preparatami, które łagodzą dolegliwości związane zarówno z przeciążeniem, naciągnięciem, jak i przetrenowaniem mięśni i stawów są produkty z linii ARNICA active marki FLOSLEK Laboratorium. Preparaty można stosować niezależnie od wieku. Lekkie konsystencje żelowe szybko się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze tłustej warstwy. Są bezpieczne i skuteczne, przebadane pod nadzorem lekarzy dermatologów. Zawierają ekstrakty 14 ziół, m.in. właśnie z arniki górskiej. Wśród proponowanych żeli jest chłodzący, który przynosi ulgę przeciążonym i naciągniętym mięśniom. Działa łagodząco, odprężająco i relaksująco. Z kolei żel rozgrzewający ma działanie rozluźniające, odprężające i relaksujące. Preparat rozgrzewający występuje także w postaci sticku, silnie skoncentrowanego i niezwykle skutecznego w walce z bólem. Jest bardzo wygodny w użyciu – nie wymaga wcierania ani wmasowania. Działa punktowo, wywołując przyjemne ciepło dokładnie w miejscu aplikacji.
Bardzo skuteczny jest także Żel Arnikowy Forte. Dzięki wysokiemu stężeniu ekstraktu z arniki (aż 7%) w połączeniu z troxerutin i ekstraktem z aceroli zapewnia wyjątkowo skuteczne działanie obkurczające, wzmacniające i uszczelniające naczynka krwionośne. Polecany jest nawet do obkurczania naczyń krwionośnych i zasinień utworzonych w wyniku złamań.

FLOSLEK Pharma jest marką specjalistycznych dermokosmetyków stworzonych dla skóry problematycznej, wymagającej szczególnej pielęgnacji. Formuły preparatów FLOSLEK Pharma zostały przebadane przez akredytowane laboratoria badawcze i przetestowane pod nadzorem dermatologów przez osoby o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii. Dermokosmetyki FLOSLEK gwarantują wysoką jakość, skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Charakteryzują się nie tylko wysoką efektywnością, ale również doskonałymi właściwościami aplikacyjnymi. Produkty Marki FLOSLEK Pharma są dostępne w aptekach.