15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Jak zmienia się świat, gdy o niego nie dbamy? Warsztaty kreatywne dla dzieci w Galerii Mokotów!

Avatar
4 października 2016

W najbliższą sobotę po raz kolejny w Galerii Mokotów odbędą się warsztaty edukacyjne dla dzieci. 

Tym razem Mokotka, bohaterka weekendowych spotkań dla najmłodszych, pokaże dzieciom, jak ważna jest troska o Ziemię i świat przyrody. 

8 października przyjacielski szop Mokotka po raz kolejny postara się zaciekawić najmłodszych bywalców Galerii Mokotów. Na dzieci czekają animacje, zajęcia plastyczne, malowanie twarzy oraz – co najważniejsze – warsztaty edukacyjne, połączone z grami i zabawą! Dzięki temu animatorzy w towarzystwie ulubionej maskotki zainteresują najmłodszych ekologią.

Warsztaty rozpoczną się już od 12:00, na poziomie Alei Smaków w Galerii Mokotów, i potrwają do 17:00. Mokotka w towarzystwie animatorów pokaże dzieciom, czym jest ekosystem i jak kruchą stanowi konstrukcję. Skąd bierze się miód i czy może się zdarzyć, że go zabraknie? Dzięki wspólnym poszukiwaniom odpowiedzi na takie pytania dzieci przekonają się, jak ważne dla ludzi są rośliny i zwierzęta. Na najmłodszych czeka także koło fortuny z nagrodami, układanie puzzli i budowanie własnego domku dla owadów.

Galeria Mokotów w każdą sobotę zaprasza najmłodszych i rodziców na warsztaty tematyczne. Poprzednie spotkania dotyczyły m.in. modelarstwa, medycyny i filmów animowanych. Zajęcia mają na celu rozwinąć w dzieciach ciekawość dotyczącą otaczającego je świata. Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ich edukacyjno-rozrywkowy charakter.

Więcej informacji na temat kolejnych spotkań na www.mokotka.pl