15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Anatomia dla początkujących – testujemy zestaw Fun Science Squishy Organs

Avatar
9 lutego 2021

Nauka przez zabawę to najskuteczniejsza forma przekazywania wiedzy już od najmłodszych lat. Piatnik podpowiada, w jaki sposób wyjaśnić dzieciom, gdzie w naszych organizmach znajdują się główne organy. A my wraz z dziećmi przetestowaliśmy zestaw Fun Science – Squishy Organs.

Anatomia dla początkujących

Wraz z pięciolatkami porwałyśmy się na eksperymentalne poznawanie naszego wnętrza – tworzenie organów w bardzo przyjazny, sensoryczny sposób. Co prawda zestaw jest proponowany troszkę starszym dzieciom, ale z pewnością młodszym również przypadnie do gustu.

Zestaw składa się z bardzo bezpiecznych elementów: z kubeczka z podziałką, szpatułki, skalpela, kolorowych proszków, które za pomocą kilku kropel wody uzyskują magiczną konsystencję sprytnej plasteliny, którą uwielbiają wszystkie dzieci, a nawet ruchomych oczu – swoją drogą jak myślicie, który organ posiada oczy? Kilka przezroczystych form pomaga w dokładnym dopasowaniu wnętrzności w modelu ludzkiego ciała.

Ciekawostki dla dociekliwych

Poza niezbędnymi akcesoriami w pudełku znajduje się bardzo szczegółowa instrukcja, która posiada rozrysowane etapy eksperymentów oraz mnóstwo ciekawostek dla dociekliwych, jak również przegląd organów i ich umiejscowienie w tułowiu człowieka.

Z rozrysowanym plakatem anatomicznym każdy poradzi sobie z odpowiednim dopasowaniem organów. Płuca, nerki, serce, mózg, a także jelita i wątroba samodzielnie wykonane z mączki chleba świętojańskiego i sprytnej plasteliny idealnie wkomponują się w model ludzkiego tułowia.

Czas dobrze spędzony

Nauka o człowieku, organach, ich funkcjach przy wspólnym tworzeniu organów to znakomita forma spędzenia czasu z dzieciakami. Mnóstwo zabawy i śmiechu przy rozpływającym się plastelinowym mózgu oraz precyzyjne dopasowywanie organów i oczu na pewno zapadną w pamięć najmłodszym.

A czy Wy wiecie, jaki organ człowieka jest największy? Po odpowiedź sięgnijcie do ciekawostek w zestawach eksperymentalnych.

Pamiętajmy, że wszystkie zabawy z mieszaniem, lepieniem, ugniataniem stymulują rozwój zmysłów – dlatego też z pełnym przekonaniem zachęcam do sięgania po zestawy naukowe od Piatnika!

Świetna zabawa gwarantowana!

Anna Czarnowska