15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Brzechwy świat – gra miejska Aktywna Rodzina

Magdalena Zaporowska
17 lipca 2019

Projekt Aktywna Rodzina – Kapitan Warszawa zaprasza do świata bajek zakłada integrowanie społeczności lokalnych podczas weekendowych gier miejskich i pikników. W tym roku motywem przewodnim zabaw będzie magiczny świat bajek. W prawie każdy weekend – od maja do października – rodziny spotykają się w różnych dzielnicach Warszawy i wspólnie z superbohaterem, Kapitanem Warszawa, przeżyją pasjonujące przygody, nabędą nową wiedzę, rozwiążą zagadki i poznają nowe miejsca w mieście. Wszystko to w rodzinnej atmosferze i bajkowej scenerii. Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach projektu Aktywna Rodzina jest bezpłatny.

Jan Brzechwa, znany i lubiany autor bajek dla dzieci stracił kontrolę nad swoimi wierszami. Wersy pomieszały się, poplątały, skołatały i zagmatwały. Ktoś musi zrobić z tym porządek! Liczymy na młodych (i starszych!) miłośników twórczości poety, którzy podejmą się wyzwania uporządkowania wersów poezji. Bawimy się 21 lipca w Amfiteatrze w Parku Górczewska w godzinach 11:00-14:00.

Partnerami wydarzenia są: Cinema City (również sponsor nagród), CieKawa, Lech Kort, Lokal Cafe oraz Bemowskie Centrum Kultury.

Fundatorem nagród – wciągających gier planszowych – jest firmaAlexander, główny partner projektu Aktywna Rodzina.

Nagrody ufundują również: Teatr Capitol, Uroboros, Manufaktura Cukierków, Media Service Zawada oraz Starpharma.

Patronami medialnymi projektu są: Meloradio, Egaga.pl, Qlturka.pl, Przedszkola.edu.pl, Mówią na Mieście, Waw4Free, Mama Warszawianka, Rodzicowo.pl i BabyGo.

Projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa.