15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Chcę być sobą, czyli drama dla dzieci

Magdalena Zaporowska
18 kwietnia 2017

Karate, język angielski, taniec, teatr, piłka, język hiszpański, programowanie, piłka… ufff… dużo tych zajęć. No, ale jak to, ma nie chodzić? Przecież wiem, że trzeba rozwijać pasje, dawać dziecku możliwość wejścia w nowe środowisko, otwierać poznawczo.

Gdzieś jednak podświadomie zaczęłam szukać takich zajęć, gdzie dziecko jest akceptowane za to, że po prostu JEST. Miejsca, gdzie w sposób naturalny będzie wzmacniało poczucie własnej wartości, pewności siebie, gdzie będzie miało możliwość wyrażenia siebie takim, jakim jest naprawdę, a nie takim, jakim my dorośli chcemy je widzieć.

Zaczęłam szukać zajęć dodatkowych dla mojego syna (w swoim kalendarzu już ma wpisany język anielski i karate). Ponieważ sama jestem trenerem rozwoju, aktorką i mamą, doskonale wiedziałam, czego szukam. A że nic nie znalazłam, wzięłam sprawę w swoje ręce.

Mówią, że najciemniej pod latarnią i to prawda. Dramę i improwizację znam od dawna. To jej szukałam. Złożyłam swoje długoletnie doświadczenie trenerskie, doświadczenie pracy z dziećmi i doświadczenie aktorskie i tak powstały warsztaty Jestem Sobą.

Głównie się bawimy, bo wyznaję zasadę, że „Dziecko, bawiąc się, doznaje po raz pierwszy w życiu radości twórcy i władcy” (Antoni Kępiński).

Na zajęciach improwizujemy i wykorzystujemy techniki dramowe. Drama nie stawia oczekiwań, nie ocenia. W pełni akcentuje dziecko takim, jakim ono jest, a przede wszystkim pozwala dziecku wyrazić siebie. Tutaj liczy się pomysłowość, odwaga i umiejętność improwizacji. Nasze dzieci improwizują, to znaczy pracują bez scenariusza. Podstawą tej pracy są ćwiczenia, „role” i dyskusje. W tym procesie najważniejszy jest pełny, całościowy rozwój młodego człowieka. Nie przygotowujemy dlatego żadnego spektaklu na pokaz. Najcenniejsze jest to, co wydarza się w trakcie procesu. 

Jestem Sobą to miejsce, w którym Twoje dziecko:

 • Jest sobą
 • Bawi się
 • Wyraża siebie i tworzy
 • Samodzielnie myśli i proponuje swoje rozwiązania
 • Jest otwarte i aktywne
 • Uczy się wyrażać własne zdanie
 • Rozwija swoje umiejętności interpersonalne i społeczne
 • Współpracuje w grupie
 • Uczy się patrzeć na daną sytuację z różnych perspektyw
 • Uczy się zarządzać swoimi emocjami i radzić z trudnymi sytuacjami
 • I NIKT GO NIE OCENIA

Bo wszystko to będzie mu potrzebne, kiedy już dorośnie.

Warsztaty Jestem Sobą to cykl 8 spotkań. Spotykamy się w poniedziałki, w terminie 24.04 – 19.06,  godz. 16.30 – 18.00. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-11 lat.

Splot Artystyczny, ul. Śniadeckich 17, Warszawa (przy pl. Konstytucji).

Zapisy: Monika Zalewska

tel: 502 251 817
e-mail: monika@jestemsoba.edu.pl