15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Ciesz się jędrną skórą!

Avatar
23 kwietnia 2019

Zwykle, myśląc o codziennej pielęgnacji, zwracamy szczególną uwagę na… skórę twarzy. A co z resztą ciała? Dlaczego tylko twarz ma być uprzywilejowana? Podobne procesy jak w skórze twarzy zachodzą na całym ciele. Problemy z suchością, stopniową utratą jędrności czy drobnymi zmarszczkami są wszędzie takie same. I podobnie jak na twarzy, także na skórze całego ciała zjawiska te nasilane są przez nadmierne opalanie się, złą dietę, stres itp. Jak to się dzieje i jak się przed tym uchronić – odpowiedź poniżej.

CZYM SĄ STRES OKSYDACYJNY I WOLNE RODNIKI?
Nadmiar słońca latem, nasilający się smog jesienią i zimą… pośpiech, zła dieta przez cały rok – to prawdziwi wrogowie skóry całego ciała. Wszystkie te czynniki powodują powstawanie tzn. stresu oksydacyjnego w naszym organizmie, czyli nadmiaru bardzo szkodliwych cząsteczek zwanych wolnymi rodnikami, które niszczą kolagen i naturalną barierę ochronną skóry. Dobrze wiemy, jaki będzie, widoczny nawet gołym okiem, efekt – szara, zmęczona skóra i stopniowa utrata jędrności. Dlatego w codziennej pielęgnacji ciała musimy szukać prawdziwej ochrony przed nadmiarem wolnych rodników, czyli tzw. antyoksydantów, które mają zdolność ich wychwytywania i neutralizowania. Jest wiele substancji, które mają takie właściwości, ale wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje koenzym Q10 i witamina C.

DLACZEGO WŁAŚNIE KOENZYM Q10 I WITAMINA C?
Dlatego, że to jedne z najsilniejszych antyoksydantów. Występują w naszym organizmie i chronią nad na co dzień przed zalewem niszczących wolnych rodników. Jednak upływ czasu, a także wszechobecna cywilizacja obniża ich naturalną skuteczność. Zatem – pomóżmy skórze z zewnątrz… doskonałym kosmetykiem!

Naukowcy Działu Badań i Rozwoju Beiersdorf połączyli te dwa znakomite antyoksydanty w Ujędrniającym balsamie do ciała Nivea Q10 + Witamina C! Nie tylko skórze twarzy można zapewnić ochronę i jędrność… Możemy dbać też o całe ciało!

Zachęcam do cudownie pachnącej i skutecznie ujędrniającej pielęgnacji całego ciała!

DR N. MED. MAGDALENA ŁUCZKOWSKA