Amerykański pisarz Jon Scieszka stworzył niezwykły świat, który łączy przygodę, wiedzę i fantastykę. W kolejnych tomach serii „Franek Einstein” poruszane są tematy materii, energii, człowieka, życia, Ziemi, wszechświata.
W każdej książce czytelnicy znajdą kolorowe ilustracje, przekroje i modele, a także kilkustronicową mini encyklopedię wyjaśniającą najtrudniejsze naukowe pojęcia użyte w książce.
Dopóki nie przeczytałem książek o Franku Einsteinie, nie sądziłem, że nauka może być tak zabawna.
Jeff Kinney, autor „Dziennika Cwaniaczka”
Dzieciaki pokochają Franka Einsteina!
Eoin Colfer, autor książek o Artemisie Fowlu
Wypełnione po brzegi humorem przygody Franka Einsteina podstępnie przemycają wiedzę naukową. Są idealne dla młodych badaczy, którzy wolą fakty od fikcji.
Serwis Kirkus Reviews
Franek Einstein i pas ewolucyjny
tom IV, premiera 9.11.2016
W czwartym tomie książki prosto z listy bestsellerów „New York Timesa” Franek Einstein, genialny dziecięcy naukowiec i wynalazca, oraz jego przyjaciel Watson, Klank, autokonstrukt o sztucznej inteligencji, i Klink, niemal autokonstrukt o sztucznej prawie-inteligencji, znowu rywalizują z ich kumplem z klasy i odwiecznym wrogiem, Tobiaszem Edisonem.
Franek i przyjaciele mają przed sobą trudne zadanie: muszą pomóc dziewczynce, która trenuje baseball i niedługo ma ważne zawody. Czasu jest mało, więc pomóc mogą jedynie niezwykłe wynalazki. Tym razem Franek wynajduje specjalny pas, który pozwala ewoluować w… inne gatunki. Czy młodzi naukowcy zdołają uwolnić moc kryjącą się w ludzkim ciele?
Franek Einstein i silnik antymaterialny
tom I
Franek Einstein uwielbia odkrywać, jak działa świat. Właśnie w tym celu buduje kolejne niezwykłe wynalazki. Korzysta z wiedzy naukowej, ale i wyobraźni…
Podczas pewnego nudnego eksperymentu chłopiec tworzy w swoim garażu dwa roboty, Klinka i Klanka. Uderzenie pioruna budzi je do życia. Przemądrzały Klink i dowcipkujący Klank nie do końca sprawdzają się w laboratorium, mimo to pomagają Frankowi udoskonalić silnik antymaterialny. Pewnego dnia arcywróg chłopca, niejaki Tobiasz Edison, kradnie oba roboty. Tym samym wprowadza w życie swój upiorny plan…
Franek Einstein i elektryczny palec
tom II
W drugim tomie przygód genialnego dziecięcego naukowca i wynalazcy, Franek Einstein razem ze swoim najlepszym przyjacielem Watsonem, robotem Klinkiem oraz Klankiem po raz kolejny rywalizują z Tobiaszem Edisonem, kolegą z klasy i arcywrogiem Franka. Tym razem chodzi o odkrycie nowego źródła energii.
Franek stara się udoskonalić jeden z wynalazków Nikoli Tesli, czyli „elektryczny palec”. Ten gadżet pozwali czerpać prąd z dowolnego miejsca. Tym samym pozwoli mieszkańcom Midville na korzystanie z bezprzewodowej energii słonecznej. To jednak oznacza, że Franek uniemożliwi Edisonowi przejęcie kontroli nad prądem i światłem w mieście. Chłopiec chce zmonopolizować jej źródła, żeby zarobić mnóstwo szmalu!
Czas ucieka. Tylko Franek, Watson, Klink i Klank są w stanie powstrzymać Edisona…
Dzięki książce „Franek Einstein i elektryczny palec” energia nie będzie już dla dzieciaków taką wielką tajemnicą. Z pewnością jest to książka dla bystrzaków, którzy chcą wiedzieć więcej i jednocześnie świetnie się bawić.
Franek Einstein i Turbomózg
tom III
W trzecim tomie książki prosto z listy bestsellerów „New York Times” Franek Einstein, genialny dziecięcy naukowiec
i wynalazca, oraz jego przyjaciel Watson, Klank, autokonstrukt o sztucznej inteligencji, i Klink, niemal autokonstrukt o sztucznej prawie-inteligencji, znowu rywalizują z ich kumplem z klasy i odwiecznym wrogiem, Tobiaszem Edisonem. Tym razem próbują uwolnić moc kryjącą się w ludzkim ciele!
Warto zwrócić uwagę na główny przekaz, który płynie do młodych czytelników podczas lektury książki. Jon Scieszka podkreśla, że bystrość umysłu jest czymś naprawdę atrakcyjnym i wartym rozwijania. Myślę, że właśnie tak powinno się przedstawiać dzieciom i młodzieży naukę.