15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Grudzień w Centrum Nauki Kopernik

Avatar
30 listopada 2018

Prosto z Marsa
26 listopada na Marsie wylądowała sonda InSight. Na jej pokładzie znajduje się penetrator KRET skonstruowany przez dr. inż. Jerzego Grygorczuka. Czym jest to urządzenie? Jakie są jego zadania? Zapraszamy na spotkanie z twórcą KRETa.
6 grudnia, godz. 19.30. Planetarium.

Zmiany klimatu
Czym jest dziura ozonowa? Do czego prowadzi globalne ocieplenie? Zapraszamy na wykład noblisty – dr. Mario Moliny, który przybliży najważniejsze zagadnienia związane z ochroną klimatu.
7 grudnia, godz. 18.00. Wstęp wolny.

coal power plant emission

Nowe Minilaby
Sprawdź, czym się różni świetlik od żarówki. Uszyj elektroniczną kreację, zaparz herbatę na Dachu Świata i wytrop złodzieja. Zapraszamy na nowe weekendowe zajęcia w laboratoriach.
Soboty i niedziele, wstęp w ramach biletu do Kopernika.

Centrum Nauki Kopernik, laby.

Depresja Św. Mikołaja
Dlaczego koniec roku bywa smutny, a depresja mocniej doskwiera w blasku iluminacji i przy dźwiękach „Jingle bells”? Grudniowy Wieczór dla dorosłych będzie poświęcony świątecznym nastrojom.
20 grudnia, godz. 19.00

Gingerbread men. Selective focus

Mikołajki z Photonem
Zamieszkujący laboratorium robotyczne robot Photon był bohaterem zajęć, badań, a także odwiedzał dzieci w domach. Na koniec jego kopernikowej rezydencji przygotowaliśmy wyjątkowy konkurs! Szczegóły znajdziesz na www.kopernik.org.pl 6 grudnia.

Noworoczne koncerty
Poznaj japońskie kompozycje filmowe, poczuj jazzową harmonię i wkrocz w nowy rok przy dźwiękach muzyki. W planetarium zawsze możesz liczyć na towarzystwo gwiazd, świecących na nieboskłonie.
Bilety i terminy na www.kopernik.org.pl