15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

INNOWACJA W PIELĘGNACJI SKÓRY TRĄDZIKOWEJ OD LABORATORIÓW EAU THERMALE AVÈNE

Avatar
24 września 2020

Aż 80% młodzieży w wieku 11-20 lat boryka się z trądzikiem. Nie jest to jednak dolegliwość zarezerwowana jedynie dla nastolatków, ponieważ 40% dorosłych kobiet również ma tego typu problemy z cerą.

Trądzik jest chorobą powszechną i dotyka głównie młodzieży. Zdarza się, że walczymy z nim przez lata, mimo, że wiedza o trądziku i sposoby radzenia sobie z nim ewoluują. Obecnie nie rozpatrujemy go tylko pod kątem wyglądu, ale także znacznego pogorszenia standardu życia, kondycji psychicznej itd. Nastolatkowie w okresie dojrzewania odkrywają swoją tożsamość i tworzą więzi z rówieśnikami, a trądzik może zakłócić ten proces. Liczne badania wykazały, że osoby cierpiące na trądzik mogą wykazywać objawy lęków, depresji oraz mieć niską samoocenę. To wszystko może wpływać na codzienne funkcjonowanie, wyniki w nauce i pracy.

Widoczne na zewnątrz zmiany trądzikowe to jednak tylko część problemu. Pod skórą znajduje się jego prawdziwe źródło, czyli mikrozaskórniki. Są one pierwotnym etapem zmiany trądzikowej, które rozwijają się w mieszku łojowo-włosowym i jest ich 100 razy więcej w głębszych warstwach skóry, w porównaniu z widocznymi już zmianami na twarzy.

Laboratoria Dermatologiczne Eau Thermale Avène stawiają sobie za cel dostarczanie skutecznych formuł, które będą podnosiły komfort życia osób ze skórą wrażliwą i problemami skórnymi. Z tego względu skupiają się na precyzyjnych badaniach, których wyniki pozwalają na stałe udoskonalanie dermokosmetyków mając odpowiadać na prawdziwe problemy skórne pacjentów.
SKŁADNIK AKTYWNY O WYSOKIEJ SKUTECZNOŚCI
I UNIKALNYM SPOSOBIE DZIAŁANIA
Aktywny składnik ComedoclastinTM jest uzyskiwany z oleju z ostropestu plamistego, znanego ze swojego zastosowania w leczeniu zaburzeń wątroby i dróg żółciowych. Badania Eau Thermale Avène w kontekście Cleanance wykazały, że odgrywa on szczególnie ważną rolę w regulacji sebum.

Zapobiega powstawaniu mikrozaskórników hamując ich rozwój tak, aby ponownie wrócił do stanu zdrowego mieszka łojowo-włosowego. Wywołuje odwracający proces powstawania mikrozaskórników. Składnik został opracowany zgodnie z procesem Ekspertyzy Botanicznej Pierre Fabre.
Eau Thermale Avène Cleanance Żel Oczyszczający to biodegradowalna formuła oparta w 84% na składnikach pochodzenia naturalnego, która łączy w sobie podwójne działanie – łagodnie oczyszcza skórę ze skłonnością do trądziku, jednocześnie długotrwale usuwając sebum i zanieczyszczenia. Składnik aktywny ComedoclastinTM zawarty w składzie w stężeniu 0,7% hamuje rozwój mikrozaskórników odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych na twarzy, podczas gdy glukonian cynku działa antybakteryjnie. Woda Termalna Avène (59%) łagodzi podrażnienia skóry.

DZIAŁANIE POTWIERDZONE BADANIAMI
• Natychmiast zmniejsza błyszczenie*
• Redukuje zaskórniki po 14 dniach: 74%**
• Idealny dla skóry wrażliwej: 94%**
• Wysoka tolerancja: skóra i oczy