15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Joga Festiwal w Wierchomli startuje w niedzielę

Magda Zaporowska
14 sierpnia 2019

W najbliższą niedzielę rusza Joga Festiwal. VII Górski Maraton Jogi w Wierchomli – największe jogowe wydarzenie w Polsce.

Przed uczestnikami 7 dni Festiwalu, 120 godzin jogi, 15 godzin warsztatów tematycznych i spotkań, tydzień zdrowych VEGE KULINARIÓW.

Co się będzie działo? 

„W tym roku zaprosiliśmy do Wierchomli 15 nauczycieli jogi i wykładowców. Podczas festiwalowego tygodnia planujemy ćwiczyć wzmacniającą i uzdrawiającą ducha i ciało jogę oraz spotykać się nie tylko z ekspertami zdrowego trybu życia, lecz także z ludźmi myślącymi i żyjącymi tak jak MY. Będzie to tydzień inspiracji, poszukiwań nowych pomysłów i zdobywania wiedzy, tydzień wypełniony pozytywną energią i wyciszającym odpoczynkiem” – zapewnia Magdalena Mroczka, organizatorka Festiwalu.

Tradycyjnie Festiwal zakończy się Górskim Maratonem Jogi, który organizowany jest już po raz siódmy.

Ambasadorami tegorocznego wydarzenia są: Żaneta Geltz, Wiktor Morgulec, Katarzyna Enerlich, Olga Szemley oraz dr Marzanna Radziszewska-Konopka.

Nie bój się, że nie podołasz!

Festiwal Jogi jest dla wszystkich. Mogą w nim wziąć udział zarówno osoby początkujące, jak i praktykujące jogę od dawna. Wszystkie zajęcia będą podzielone na różne stopnie zaawansowania i będą prowadzone przez najlepszych i najbardziej doświadczonych nauczycieli w Polsce.

TYDZIEŃ SPOTKAŃ ZE ZNAKOMITYMI GOŚĆMI

Podczas tygodniowego Festiwalu uczestnicy będą mieli okazję spotkać się ze znakomitymi Gośćmi Będą to wykłady, pokazy i warsztaty prowadzone przez najlepszych ekspertów w danej dziedzinie.

W programie m.in.:

 • Yogattractive – pokaz naturalnego anti-agingu twarzy – poprowadzi autorka metody Olga Szemley
 • KWADRANS DLA ZIEMI – 15 minut, które zmienia życie i przyszłość planety – poprowadzi Żaneta Geltz, redaktor naczelna pism HIPOALERGICZNI i HAPPY EVOLUTION
 • Spokojny oddech, spokojny umysł – metoda Butejki w praktyce. Czyli dlaczego warto oddychać mniej – poprowadzi Anna Ryczek
 • Koncert na Gongi i Misy Tybetańskie – poprowadzi Adam Lis
 • Zielarstwo w praktyce „Co w trawie zdrowie daje” – poprowadzi Małgorzata Polańska – Kubiak, regionalna artystka i zielarka
 • Warsztat Eko-DOM – poprowadzi Anna Pietrusza, zielarka, dyplomowana fitoterapeutka specjalizująca się w kosmetyce naturalne
 • ULTRAPROSTE naturalne przekąski i napoje pachnące ziołami i przyprawami – poprowadzi Agnieszka Majewska, blogerka „Gotuje nie truje”
 • ŚWIADOME I ZDROWE ODŻYWIANIE – UWAŻNOŚĆ NA TALERZU” kuchnia wg 5 przemian – poprowadzi Marzena Andrzejewska, dietetyk i certyfikowany diet coach
 • Warsztaty – prelekcja o zdrowym detoksie organizmu w wykonaniu Marty Gładuńz Ogrodu Szambala
 • „Wytańcz Siebie” świadomość ciała poprzez taniec z elementami choreoterapia – poprowadzi Marzena Andrzejewska
 • ORGANICZNE ŻYCIE – rolnictwo bez pestycydów, żywność bez syntetycznej chemii – spotkania z ekorolnikami orazalergologiem i dermatologiem dr n. med. Danutą Myłek poprowadzi Żaneta Geltz
 • wykład z dzieciny psychobiologii poprowadzi dr Marzanna Radziszewska-Konopka, Vedica Akademia Psychobiologii

Od piątku czynna będzie również STREFA WYSTAWCÓW, na której będzie można zapoznać się z nowinkami kosmetycznymi i żywieniowymi.

Dzieci też ćwiczą jogę

Podczas całego Festiwalu dzieci będą miały co robić. Poza jogą, prowadzoną pod okiem doświadczonych instruktorów jogi dla dzieci, organizatorzy zapewniają animacje, gry terenowe, ciekawe zajęcia – warsztaty i codzienną opiekę w hotelowym Klubie „Wierchołka”.

OTWARTA SOBOTA 

24 sierpnia będzie dniem OTWARTYM. Tego dnia odbędzie się VII GÓRSKI MARATON JOGI „108 POWITAŃ SŁOŃCA”. W tym dniu każdy nieodpłatnie może skorzystać ze wszystkich zajęć jogi, w tym tych przygotowujących do Maratonu Jogi, wziąć udział w VII Maratonie Jogi „108 Powitań Słońca”. „W sobotę odbędzie się również wspomniane spotkanie z ekorolnikami oraz wykład dr Marzanny Radziszewskiej – Konopka na temat psychobiologii.  Te panele są również otwarte dla wszystkich” – zaprasza Magdalena Mroczka, organizatorka Festiwalu.

GÓRSKI MARATON JOGI „108 POWITAŃ SŁOŃCA” to największe w Polsce tego rodzaju wydarzenie, które ma już kilkuletnią tradycję. Polega na wykonywaniu sekwencji ćwiczeń. Wspólne ćwiczenia mają za zadanie zmotywować i ułatwić sprostanie wyzwaniu, jakim jest „108 powitań słońca”. Wydarzeniu towarzyszy idea zwolnienia, refleksji i zwrócenia uwagi zarówno do wewnątrz, jak i skierowanie pozytywnej intencji na zewnątrz. Tegoroczne hasło Festiwalu brzmi „Joga ponad podziałami”, bo joga ma łączyć ludzi we wspólnym dążeniu do idealnego i zrównoważonego świata.
W tym roku nową inicjatywą i punktem kulminacyjnym Maratonu będzie ułożenie napisu „YOGA” przez wszystkich uczestników.

O szczegółach można poczytać na www.jogafestiwal.pl oraz na profilu facebookowym wydarzenia https://www.facebook.com/events/1253403644824056/