15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

10 ciekawostek o dzieciach urodzonych w maju

Magdalena Zaporowska
1 maja 2020

Świętujecie majowe urodziny? Czy wiecie, że osoby urodzone w maju uważa się za najszczęśliwsze i najzdrowsze? Ale to nie wszystko! Okazuje się, że ludzie urodzeni w tym miesiącu mają więcej szczęścia niż ci urodzeni o innej porze roku. Być może to właśnie piękna pogoda i słońce sprawiają, że „majowe” osoby są bardziej optymistyczne i odporne, a może naprawdę mają więcej szczęścia niż inni…  Oto 10 ciekawostek o majowych dzieciach.

Uparte i gadatliwe… Między  1 a 20 maja rodzą się zodiakalne Byki, które uważa się za bardzo ambitne, godne zaufania, ale bywają też wyjątkowo uparte… Od 21 maja znakiem zodiaku są Bliźnięta, o których mówi się, że są żądne przygód i energiczne, ale lubią też dużo gadać…

Anielskie dusze…  Kwiatem ludzi urodzonych w maju jest konwalia znana również jako konwalia majowa, która symbolizuje czystość, niewinność i skromność.

W czepku urodzeni… Kamieniem ludzi urodzonych w maju jest szmaragd, który symbolizuje odrodzenie wiosny.  Jest też często uważany za symbol sukcesu, miłości i szczęścia.

Lubią gwiazdorzyć … Znani celebryci, piosenkarze i aktorzy urodzeni  w maju to między innymi:  David Beckham, Bono, Clint Eastwood, Cate Blanchett, George Clooney, Adele,  Janet Jackson.

Ale są też urodzonymi artystami… ludzie urodzeni w maju mają wyjątkowe zamiłowanie do sztuki i literatury. W tym miesiącu urodziło się wielu znanych pisarzy i artystów, między innymi: Henryk Sienkiewicz, Piotr Czajkowski, Stanisław Moniuszko, Tamara Łempicka, Salvador Dali, Maria Konopnicka.

Lubią spać do późna… Według naukowców dzieci urodzone wiosną i latem są nocnymi markami w porównaniu do ich innych znaków zodiaku, bądźcie więc przygotowani na wspólne długie wieczory…

Małe jest piękne… Niektóre badania wykazały, że majowe dzieci rodzą się mniejsze niż dzieci urodzone w innych miesiącach, być jest to spowodowane niedoborami witaminy D3.

Urodzeni szczęściarze…  Naukowcy z Wielkiej Brytanii maj uznali najszczęśliwszym miesiącem narodzin, a październik najsmutniejszym…

I optymiści… To by potwierdzało inne badanie. Według jednej ankiety przeprowadzonej wśród blisko 30 000 uczestników, respondenci zostali poproszeni o podanie informacji czy uważają się za szczęśliwych. Wynik wykazał, że ludzie urodzeni w maju najczęściej czuli się szczęśliwi i spełnieni, podczas gdy na przykład osoby urodzone w listopadzie były bardziej pesymistyczne.

 A to ciekawe… podobno ludzie urodzeni w pierwszej połowie maja rzadziej zawierają małżeństwo  z osobami urodzonymi w tym samym miesiącu.

Magdalena Zaporowska