15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Idealna torba dla mamy

Magda Przypłata
22 marca 2019

Będąc mamą, dosyć szybko przekonałaś się, że musisz zapomnieć o spontanicznych wyjściach z domu bez dodatkowego bagażu. Wyjście choćby na krótki spacer lub na zakupy z małym dzieckiem wymaga odpowiedniego przygotowania.

Torba świeżo upieczonej mamy musi pomieścić mnóstwo dziecięcych akcesoriów, które w trakcie wyjścia z pociechą mogą okazać się niezbędne. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając torbę na spacery.

Cechy idealnej torby dla mamy

Torba dla mamy musi być przede wszystkim pojemna i praktyczna. Musisz mieć wszystko pod ręką i wiedzieć, co gdzie się znajduje, dlatego wybierz model posiadający sporo kieszonek, przegródek i schowków w przeróżnych rozmiarach. Dzięki nim w dosyć łatwy sposób uporządkujesz rzeczy maluszka i będziesz miała do nich łatwy dostęp.

Jeśli masz taką możliwość, przymierz torbę przed zakupem – sprawdź, czy jest wygodna i czy nie będzie obcierać. Torba na spacer powinna posiadać wygodny pasek do noszenia na ramieniu i możliwość przymocowania jej do rączki wózka.

Zwróć także uwagę na jakość wykonania torby. To akcesorium, które będzie towarzyszyło ci bardzo często w trakcie wypraw z maluchem, dlatego ważne, aby posiadało bezpieczny zamek i było odporne na otarcia oraz łatwo można było je wyczyścić.

Porównaj oferty producentów również pod kątem wagi torebek i wybierz model, którego ciężar nie przekracza jednego kilograma. Waga to dosyć istotny element na który wiele osób nie zwraca uwagi, warto jednak nie dokładać sobie dodatkowego ciężaru i wybrać lekką torbę do wózka.

Niewątpliwym atutem mogą być dodatkowe akcesoria. Dosyć często w torbie znajduje się mata na której możesz przewinąć dziecko, termopokrowiec na butelkę, a także dodatkowe saszetki, np. na brudne rzeczy dziecka lub zużytą pieluszkę.

Jaki model wybrać?

Typowo „wózkowe torby” z dziecięcymi aplikacjami, odchodzą w niepamięć. Obecnie każda mama może dopasować torbę do swoich potrzeb, a także własnego stylu. Oferta rynkowa jest ogromna, a design wielu z prezentowanych egzemplarzy toreb nie odbiega od wyglądu klasycznej torebki damskiej.

Wiele mam decyduje się na zakup torby dedykowanej do modelu wózka dziecięcego, który posiadają. Takie rozwiązanie sprawia, że torba idealnie pasuje do wózka i świetnie wygląda przewieszona przez jego rączkę. Jeśli jednak tobie taka opcja nie odpowiada, możesz wybierać spośród naprawdę sporej oferty.

Wybierz model o uniwersalnych i przyjemnych dla oka barwach, które nie wychodzą z mody po upływie jednego sezonu. Torba będzie ci towarzyszyła przez najbliższych kilka lat i najlepiej potraktować ją jako zwykłą damską torebkę. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że będziesz używać jej jeszcze na długo po tym jak twój maluch wyrośnie z pieluszek.

Spośród producentów cieszących się sporą popularnością i uznaniem pośród mam warto wymienić takie firmy jak Skip Hop, Babymoov, Lassig, Beaba, Babyono czy Elodie.

Torba na dziecięce akcesoria to bardzo ważne akcesorium każdej dobrze zorganizowanej mamy. Jej zakup może wiązać się z dość sporym wydatkiem, dlatego upewnij się, czy wybrany przez ciebie model spełnia wszystkie twoje oczekiwania.