Wybór odpowiednich pieluszek może nastręczyć nie lada problemu. Poznaj rodzaje pieluch i wybierz te, które w pełni zaspokoją potrzeby twojego dziecka.
Roztoczenie właściwej opieki nad małym dzieckiem nie jest – wbrew powszechnej opinii – zadaniem łatwym. W praktyce bowiem wymaga ono od nas zarówno sporej ilości czasu, energii, jak i wyposażenia się w produkty stworzone z myślą o potrzebach najmłodszych. Jednym z artykułów stanowiących produkt pierwszej potrzeby są oczywiście pieluszki. Obecnie na polskim rynku dostępna jest wręcz niezliczona ilość wyrobów tego rodzaju. Sporą ilość takowych znajdziesz chociażby w sklepie https://www.emag.pl/pieluchy-i-pieluchomajtki/c. Na które pieluszki warto się zdecydować? Jak dopasować wspomniane artykuły do potrzeb naszego dziecka?
Pieluchy: markowe czy firmy X?
Zanim wybierzemy się do sklepu w celu zakupu pieluszek powinniśmy zastanowić się nad tym, czego – konkretnie – potrzebuje nasze dziecko. Do wyboru mamy oczywiście ogromną ilość marek, rozmiarów czy też typów pieluch. Na które z nich warto się zdecydować? Tak naprawdę… na wszystkie. Jak to możliwe? Otóż dopiero po przetestowaniu danego produktu jesteśmy w stanie określić to, czy w istocie spełnia on potrzeby malucha. Nasza rada? Jeśli chcesz zaoszczędzić gotówkę, możesz zakładać pieluszki tzw. marek własnych (sygnowane logiem danego sklepu lub też produkowane na jego potrzeby) w ciągu dnia, a więc w chwili gdy częściej przewijamy malca, natomiast na noc ubierać dziecko w droższe pieluszki.
Dla nowo narodzonego maluszka
Tym, na co należy zwrócić uwagę w pierwszych tygodniach życia dziecka, jest wciąż gojący się pępek. Wspomniany obszar brzucha powinien mieć nieograniczony dostęp do tlenu, a tym samym nie może być on zakryty pieluszką. Właśnie dlatego warto wybierać pieluchy wyposażone w specjalne wcięcie.
Potrzeby dwulatka
Potrzeby dziecka, które kończy drugi rok życia diametralnie różnią się od potrzeb nowo narodzonego maleństwa i to dosłownie w każdej sferze życia. Różnicy doświadczymy także w trakcie przewijania malucha. Dwulatek nie będzie bowiem spokojnie leżał na pleckach w oczekiwaniu na założenie nowej pieluszki. Dzieci w tym wieku cechuje bowiem spora ruchliwość. Z tego też względu warto zamienić zwykłe pieluszki na pieluchomajtki, które zdecydowanie ułatwią przewijanie malucha.
Dla dziewczynki czy dla chłopca?
To oczywiste, że istnieją ogromne różnice w budowie anatomicznej dziewczynek i chłopców. Właśnie z tego względu producenci pieluch stworzyli produkty przystosowane do potrzeb obu płci. Na czym polegają różnice w konstrukcji omawianych produktów? Otóż pieluchy dla dziewczynek posiadają wypełnienie w środkowej części, a dla chłopców – w przedniej. Oczywiście ma to bezpośredni związek z ułożeniem narządów płciowych, a tym samym kierunkiem oddawanego moczu.
Pieluchy ekologiczne
Pieluchy jednorazowe nie są zbyt przyjazne środowisku naturalnemu ze względu na dość długi czas rozkładu. Jeśli więc chcesz żyć w sposób ekologiczny to swego rodzaju strzałem w dziesiątkę będzie zakup pieluszek wielorazowych. Ten typ wyrobów z powodzeniem nadaje się dla dzieci w różnym wieku (przedział 0+), o wadze od 3 do 15 kg.
Na basen
Uwielbiasz pływanie i pragniesz chodzić na basen wraz z maluchem? W takim razie koniecznie wybieraj pieluszki przystosowane do opisanej potrzeby. Dlaczego? Ponieważ zwykłe pieluchy szybko nasiąkną wodą, co znacznie zwiększy ich ciężar. Zamiast nich wyposaż się w specjalne, jednorazowe pieluszki do pływania.
Dla dzieci starszych
Niektóre maluchy w wieku powyżej trzeciego roku życia mogą mieć problem z moczeniem nocnym. To w pełni normalne zachowanie, stanowiące kolejny etap rozwoju. Niemniej jednak wspomniana sytuacja wymaga zastosowania pieluszek, które zapewnią spokojny i komfortowy sen. W ten roli świetnie sprawdzą się pieluchomajtki Pampers Active Baby Giant Pack 4plus (https://www.emag.pl/pieluchy-pampers-active-baby-giant-pack-4plus-maxi-70szt-4015400736325) przeznaczone dla starszych dzieci. Posiadają one specjalną warstwę dry, która pochłania wilgoć, a także mikroperełki, które utrzymują mocz z dala od skóry dziecka nawet do 12 godzin.