15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Pomysły na prezent na Mikołajki dla twojego dziecka

Magda Przypłata
24 listopada 2019

Zakup prezentu od Mikołaja to dla wielu rodziców ogromne wyzwanie. Jak wybrać zabawkę, która spodoba się dziecku i nie zrujnuje naszego portfela? Podpowiadamy.

Lalka

Lalka to zabawka mająca ogromne znaczenie w rozwoju i kształtowaniu emocji dziecka. Zabawka ta wydaje się być nieodzownym atrybutem każdej małej dziewczynki, dlatego zakup lali wydaje się być dobrym pomysłem, nawet jeśli córka posiada już kilka sztuk w swojej kolekcji. Na rynku pojawiają się coraz to nowe wydania lalek Barbie lub lalek przypominających księżniczki. Każda dziewczynka ucieszy się także z lalki bobasa, posiadającej niemowlęca akcesoria lub takiej, która wydaje dźwięki albo „pije” mleko.

Pojazdy

Duża ciężarówka, kombajn, wóz strażacki, niewielki „resorak”, a może zdalnie sterowana wyścigówka? Wybierzmy coś, co zadowoli naszego szkraba i sprawi, że spędzi długie godziny na zabawie nowym sprzętem.

Książka

Książka to prezent, który rozbudzi wyobraźnię naszych pociech i będzie towarzyszył maluchowi przez wiele lat. To właśnie ona rozwija wyobraźnię, pobudza intelekt oraz wprowadza w świat literatury. Jeśli dobierzemy książkę do wieku i zainteresowań malca, z pewnością będzie ona trafionym podarkiem.

Zabawki kreatywne

Zestaw małego naukowca, hodowla kryształów czy model do sklejania może zaciekawić niejednego małego odkrywcę. Wybór takiego rodzaju zabawek jest naprawdę spory i na pewno znajdziemy coś co zainteresuje naszą pociechę.

Wśród kreatywnych zabawek warto wspomnieć o masach plastycznych, takich jak ciastolina czy modelina, które dodatkowo będą wspierać zdolności manualne szkraba.

Klocki

Klocki należą do prezentów, które nigdy nie wychodzą z mody i powinny znaleźć się wśród zestawu zabawek każdego dziecka. Korzyści, jakie oferuje nam tak prosta i niepozorna zabawka, jaką są klocki, są nieocenione. Rozwijają one wyobraźnię, koordynację wzrokową, sprawność manualną i kreatywność, przy okazji dając dziecku mnóstwo frajdy.

Najchętniej kupowanymi zestawami klocków są klocki Lego, Wader, Cobi oraz Playmobil. Równie popularne są klocki drewniane. Ciekawą propozycją mogą być także klocki wafle lub wafle mini, konstrukcyjne klocki Clics lub klocki Bamp. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się także klocki magnetyczne, pobudzające kreatywność dzieci.

Dla najmłodszych

W przypadku najmłodszych dzieci postarajmy się, aby gadżet, który wybierzemy, stymulował rozwój maluszka i pomagał mu w odkrywaniu świata. Świetnie sprawdzą się tutaj wielobarwne grzechotko-gryzaczki, kostki sensoryczne, czarno-białe książeczki kontrastowe lub mata edukacyjna.

Planszówki i puzzle

Planszówki są prezentem praktycznie dla całej rodziny, pozwalającym na spędzenie czasu razem na wspólnej zabawie. Gra familijna lub puzzle są też świetną alternatywą dla telewizji czy interentu. Taki prezent będzie nie tylko bawił, ale też stwarzał możliwości rozwoju. Producenci oferują sporo bardzo popularnych gier i zabaw w nowej odsłonie, takich jak domino, memory czy Monopoly .

Zanim zaczniemy się głowić nad tym, co podarować maluchowi w tym roku, po prostu zapytajmy go o to, co chciałby dostać od Mikołaja. Najlepszym rozwiązaniem będzie napisanie listu, w którym dziecko narysuje lub napisze, jaki jest jego wymarzony prezent.

Tutaj problem może stanowić ograniczony budżet, ponieważ nie każdego jest stać na bardzo drogie zabawki. Często wartość podarku uzależniona jest także od wielkości rodziny. Wytłumaczmy pociesze, że Mikołaj nie jest w stanie kupić wszystkiego. Niektóre zabawki są bardzo drogie, a przecież dzieci do obdarowania Święty ma bardzo wiele na świecie. Pamiętajmy, że liczy się gest i radość ze znalezienia przy łóżku choć niewielkiego upominku.