15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Prezenty dla przyszłej mamy

Magda Przypłata
15 lipca 2019

Odwiedziny u przyszłej mamy, która już niedługo powita na świecie swoje maleństwo są doskonałą okazją do sprawienia przyjemności także jej i obdarowania ją wyjątkowym prezentem. Podpowiadamy co może spodobać się kobiecie oczekującej na narodziny dziecka.

Książki i poradniki

Dobrym pomysłem może być dobra książka lub poradnik związany z ciążą lub macierzyństwem, która uprzyjemni czas oczekiwania na narodziny maluszka.

Przygotować się do momentu narodzin maluszka pomogą z pewnością poradniki i książki dla przyszłych mam.

Znając preferencje przyszłej mamy możemy zdecydować się na książkę niekoniecznie związaną z tematyką ciążową, lecz taką którą przyszła mama po prostu chętnie poczyta. Jeśli np. wiemy, że osoba obdarowywana lubi książki obyczajowe, wybierzmy właśnie taki tytuł.

Biżuteria

Biżuteria może stać się wspaniałą pamiątką, przypominającą okres oczekiwania na przyjście na świat dziecka. Panie noszące na co dzień łańcuszki czy bransoletki z pewnością ucieszy biżuteria z zawieszką, podkreślająca fakt, że spodziewa się dziecka (wózek, miś, dziecięce stópki).

Segregator ciążowy

Osoby lubiące ład i porządek ucieszy segregator, przeznaczony na wszystkie dokumenty medyczne z okresu ciąży. Odpowiednio posegregowane znacznie ułatwią kontrole lekarskie, będą stanowiły gotową dokumentację medyczną w trakcie porodu, a później staną się świetną pamiątką z tego okresu.

Torba dla mamy

Duża i efektowna torba przyda się z pewnością każdej kobiecie. Obecnie na rynku znajdziemy modele przeznaczone dla mam, które wyglądają jak tradycyjne torebki, a przy tym są funkcjonalne. Przyszła mama musi liczyć się z tym, że wyjście na spacer czy na zakupy z dzieckiem będzie wiązało się z zabraniem ze sobą mnóstwa najpotrzebniejszych rzeczy dla niemowlaka, dlatego jej torba musi być pojemna i trwała. Warto bliżej przyjrzeć się ofercie marek Lassig, Skip Hop Babymoov, Elodie Details czy nieco tańszym propozycjom od BabyOno i wybrać coś co naszym zdaniem przypadnie do gustu obdarowywanej.

Ubrania ciążowe

Ubrania ciążowe to praktyczny prezent, na który mogą się pokusić bliskie osoby obdarowywanej. Kupując ubrania musimy znać rozmiar oraz gust przyszłej mamy, dlatego ryzykowne byłoby kupowanie takiego podarunku nie znając jej upodobań. Wiele pań nie kupuje zbyt wielu ubrań ciążowych z uwagi na ich dość wysoką cenę oraz fakt, że posłużą one jej jedynie kilka tygodni. Modna ciążowa bluzka lub tunika z pewnością jednak ucieszy przyszłą mamę i sprawi, będzie czuła się stylowo i kobieco także w ciąży.

Sesja zdjęciowa

Coraz popularniejsze stają się tzw. brzuszkowe sesje fotograficzne, które stanowią niezwykłą pamiątkę z okresu oczekiwania na narodziny maleństwa. Bon upominkowy na profesjonalną sesję do zrealizowania w dogodnym terminie może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Wybierając się z wizytą do przyszłej mamy skupmy się na jej potrzebach i postarajmy się wybrać prezent, który sprawi jej sporo radości. Wstrzymajmy się z kupowanie prezentów dla dzidziusia. Na kolorowe grzechotki i malutkie ubranka przyjdzie czas nieco później.