15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

TePe – najlepszy kompan w trosce o zdrowy uśmiech dziecka!

Avatar
16 maja 2017

Higiena jamy ustnej to nawyk, który należy wdrażać już od najwcześniejszych momentów życia. Na początku, z pomocą rodziców, a później – samodzielnie. Najważniejsze jest to, by dobrać odpowiednie produkty i akcesoria – ich bardzo szeroką gamę oferuje szwedzka marka TePe.

Kiedy zaczynają pojawiać się ząbki, przyda się szczoteczka, która oprócz tego, że delikatnie je wyczyści, umożliwi również masaż dziąseł, który przyniesie dziecku ulgę w tych bolesnych chwilach. Polecamy szczoteczki TePe Mini X-soft – posiada równo ścięte, ekstremalnie miękkie włókna, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo przy pierwszych przygodach ze szczoteczką. Płaski uchwyt jest idealnym rozwiązaniem dla małych dłoni i do wspólnego szczotkowania z pomocą rodziców. Szczoteczki TePe Mini X-soft mogą być z powodzeniem używane do 3. roku życia.

Kiedy ząbki starszaka stają się bardziej wymagające, trzeba zastanowić się nad zmianą szczoteczki. Wszystkim przedszkolakom TePe proponuje szczoteczki TePe Kids – idealne, gdy mała szczoteczka przestaje być wystarczająca. TePe Kids posiada trójkątną główkę, która świetnie dociera do trudno dostępnych miejsc, płaski uchwyt, który pewnie leży w rączce i dzięki temu operowanie szczoteczką jest zdecydowanie łatwiejsze, a ponadto – nadrukowane są na niej bajkowe postacie i wzory, odpowiednie zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Sprawią one, że zachęcanie dzieci do mycia zębów będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Od najmłodszych lat należy wpajać dziecku, że równie ważne, co szczotkowanie zębów szczoteczką, jest dbanie o higienę przestrzeni międzyzębowych. 35% sukcesu w pełnej higienie jamy ustnej to szczotkowanie zębów, kolejne 30% to płukanie jamy ustnej odpowiednim środkiem. Ostatnie 35% to higiena przestrzeni międzyzębowych – bo to właśnie w tych trudno dostępnych miejscach gromadzi się najwięcej bakterii odpowiedzialnych za próchnicę, płytkę nazębną i nieświeży oddech. W ofercie marki TePe można znaleźć produktu do higieny przestrzeni międzyzębowych, które będą odpowiednie już od najmłodszych lat.

Polecamy w szczególności Szczoteczki TePe Extra Soft z miękkimi włóknami, które będą delikatne dla dziąseł oraz TePe Easy Pick, które są unikalnym połączeniem szczoteczki międzyzębowej i wykałaczki. Nie posiadają w swojej budowie żadnych metalowych elementów, przez co ich użytkowanie jest wyjątkowo bezpieczne.

A na deser – coś, co pozwoli rodzicom spać spokojnie i mieć pewność, że ząbki zostały odpowiednio umyte. Tabletki wybarwiające TePe Plaq Search to środek, który po wyssaniu zabarwia niedoczyszczoną płytkę nazębną: na niebieską tę starszą niż 12 godzin i na czerwono świeższą niż 12 godzin. Dzięki temu doskonale wiemy, które miejsca są dokładnie umyte, a nad którymi musimy jeszcze popracować.

Produkty TePe dostępne są w sklepie internetowym na www.profimed.com oraz w sklepie stacjonarnym w Galerii Mokotów w Warszawie i w Posnanii w Poznaniu.