15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Wielka przygoda w czasach renesansu – otwarcie parku rozrywki Mandoria już w przyszłym roku

Magda Zaporowska
10 października 2019

Wielka przygoda w czasach renesansu – już w przyszłym roku otwarcie tematycznego parku rozrywki Mandoria Miasto Przygód.

Przeniesie gości do XVI-wiecznej Europy i pokaże, jak funkcjonowały zamożne miasta handlowe. Da szansę żeglugi po wzburzonym morzu i zaprosi do szalonej jazdy roller-coasterem. Choć jeszcze trwa jego budowa, już ma ambicje stania się jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Polski. Otwarcie tematycznego parku rozrywki Mandoria Miasto Przygód już latem 2020 roku, tuż pod Łodzią.

Goście przekraczający bramy Mandorii odbędą podróż w czasie i trafią do świata, w którym mijają zaledwie trzy dekady od odkrycia Ameryki Północnej przez Krzysztofa Kolumba. Wówczas żądni przygód i sławy podróżnicy wędrowali po świecie w poszukiwaniu egzotycznych dóbr i najkrótszych dróg sprowadzania ich do Europy. Pochodzące z dalekich wypraw żywność i przyprawy sprawiały, że jedzenie i trunki zyskiwały na smaku. Nowe tkaniny i oryginalne błyskotki wypełniające bazary czyniły ludzi barwnymi jak nigdy wcześniej.

Już latem przyszłego roku mieszkańcy Mandorii otworzą bramy swojego miasta dla gości. – Mandoria Miasto Przygód to tematyczny park rozrywki, co oznacza, że cały jego wygląd i wszystkie atrakcje będą miały ten sam motyw przewodni, którym będzie handel w Europie epoki renesansu – wyjaśnia Daniel Heinst, Dyrektor Projektu. – Docelowo Mandoria zajmie powierzchnię 50 hektarów, a całość inwestycji została podzielona na kilka etapów. Efekt pierwszego z nich – obejmującego stworzenie pod dachem całorocznego parku o powierzchni 15 tys. mkw. – goście zobaczą już latem 2020 roku.

Ulice Mandorii Miasta Przygód będą rozbrzmiewać radosnym gwarem. Z portu i barów będą dobiegać opowieści żeglarzy o morskich przygodach, a z bazaru głosy kupców zachwalających swoje towary. Goście Mandorii reprezentujący wszystkie pokolenia – zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli wskoczyć na pokład statku, by pożeglować po wzburzonym morzu. Śmiałkowie sprawdzą swoją odwagę mknąc roller-coasterem w nieznane. Ci pozbawieni lęku wysokości wzbiją się w przestworza i być może rozwiążą zagadkę gasnącego światła w latarni morskiej. Dorosłym i dzieciom przyjemnie zakręci się w głowie po przejażdżce w wirującej beczce, a rywalizacja na strzelnicy sprawdzi, kto ma sokoli wzrok. Chętni zdobędą podstawową praktyczną wiedzę o morskiej żegludze i wyruszą w szaloną podróż dookoła świata. Ponadto Mandoria zaoferuje przybyszom pyszne jedzenie, egzotyczne trunki i wiele urokliwych miejsc, w których będzie można przysiąść i zregenerować siły.

Na każdym kroku goście będą spotykać przyjaznych mieszkańców Mandorii, zapraszających do odkrywania uroków miasta. – Mandoria będzie otwarta przez cały rok, bez względu na pogodę. Tworzymy ją z myślą o rodzinach i gościach w każdym wieku, a to oznacza, że na wszystkich atrakcjach dostępnych w naszym tematycznym parku rozrywki dorośli będą mogli bawić się razem z dziećmi – mówi Joanna Jędrzejczyk, Manager Parku Mandoria.

Mandoria Miasto Przygód powstaje w Rzgowie, tuż pod Łodzią, bezpośrednio przy głównym węźle komunikacyjnym: na skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą ekspresową S8. Inwestorem Mandorii jest Ptak S.A., a budżet pierwszej fazy inwestycji wyniesie 108 milionów złotych.

– Przed rozpoczęciem budowy Mandorii Miasta Przygód dokładnie przyglądaliśmy się polskiemu i europejskiemu rynkowi, analizując jakie formy spędzania czasu wolnego oferują one rodzinom z dziećmi. Postanowiliśmy stworzyć takie miejsce, jakiego w Polsce jeszcze nie ma – tłumaczy Daniel Heinst, Dyrektor Projektu. – Poprzeczkę postawiliśmy sobie bardzo wysoko – chcemy oczarować naszych gości Mandorią. Pragniemy, aby stała się ona turystyczną atrakcją, do której będą przyjeżdżać goście z całej Polski i sąsiednich krajów. Jesteśmy przekonani, że budujemy park rozrywki, z którego dorośli i dzieci będą wyjeżdżać z wyjątkowymi wspomnieniami oraz chęcią powrotu w przyszłości.

Informacje na temat Mandorii będą publikowane na stronie internetowej parku mandoria.com oraz w serwisie Facebook.