15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Wyprawka dla dziecka – jak zaoszczędzić

Magda Przypłata
16 listopada 2019

Zakup wszystkich niezbędnych akcesoriów dla maluszka wiąże się z nie lada wydatkiem. Podpowiadamy, jak skompletować wyprawkę dla dziecka i sprawić, aby nie ucierpiał na tym domowy budżet.

Dobre planowanie

Kompletowanie wyprawki dla maluszka rozpocznijmy odpowiednio wcześnie i rozłóżmy wydatki na raty. Właściwy plan budżetowy sprawi, że nie wydamy wielkiej sumy w jednym miesiącu, lecz będziemy regularnie kupować poszczególne elementy wyprawki maluszka. Skrupulatnie zanotowane produkty na liście oraz ich orientacyjna cena sprawią, że będziemy mieć większą kontrolę nad naszym budżetem.

Wyszukujmy także promocji i sezonowych wyprzedaży. Wiele rzeczy możemy zamówić online. Nigdy nie kupujmy pod wpływem chwili, ponieważ najczęściej takie zakupy nie będą udane.

Rzeczy z drugiej ręki

Wiele rzeczy może dzięki nam dostać drugie życie. Siostra, kuzynka czy przyjaciółka chętnie obdarują nas rzeczami po swoich pociechach, które z powodzeniem posłużą też naszemu dziecku. Z pomocą przychodzą nam także portale aukcyjne, na których możemy nabyć używane rzeczy w bardzo dobrym stanie. Wózek czy łóżeczko to dość kosztowne akcesoria, które możemy kupić za niewielkie pieniądze, a po odświeżeniu będą wyglądać jak nowe.

Najlepiej jednak, aby fotelik samochodowy był nowy i dopasowany do naszego modelu samochodu. To produkt, który powinien spełniać wszystkie atesty bezpieczeństwa i nie powinniśmy na nim oszczędzać.

Nie obawiajmy się również wizyt w sklepach z używaną odzieżą. W second handzie możemy znaleźć prawdziwe perełki za niewielkie pieniądze. Co więcej, ubrania w takiego typu sklepach są często dużo lepszej jakości w porównaniu do tych kupowanych w popularnych sieciówkach. Taka wielorazowość jest także ekologiczna. Kupując używane ubrania, ograniczamy ilość odpadów oraz zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania nowych ubrań.

Zorganizujmy baby shower

Warto wzorem krajów anglosaskich zorganizować babyshower. Impreza ta, organizowana zwykle tuż przed narodzinami maluszka, pozwoli wam świętować piękny czas oczekiwania, a także skompletować wyprawkę dla smyka.

Z całą pewnością z tej okazji zarówno mama, jak i maluszek otrzymają masę praktycznych prezentów, które przydadzą się w pierwszych miesiącach życia pociechy.

Nie wszystko potrzebne

Oczekując na narodziny pierwszego dziecka, nie zawsze wiemy, czego tak naprawdę będziemy potrzebować. Brak doświadczenia w tej kwestii może sprawić, że kupimy rzeczy, których tak naprawdę nigdy nie użyjemy (np. sterylizator czy laktator). Istnieje wiele przedmiotów, bez których możemy się spokojnie obejść lub kupić je znacznie później. Warto tutaj zasięgnąć rady doświadczonych już mam z bliskiego otoczenia lub poszukać w internecie opinii na różnego rodzaju forach.

Postawmy na jakość

Wbrew pozorom zakup dobrej jakości, nieco droższych rzeczy może okazać się bardziej ekonomiczny. Wysokogatunkowe produkty znanych marek, np. ciuszki z naturalnych materiałów posłużą nam dłużej i później będziemy mogli je ponownie wykorzystać przy kolejnym dziecku.

Jak się okazuje, przy odrobinie pomysłowości z naszej strony i dobrym planowaniu możemy skompletować wyprawkę dla pociechy nie wydając przy tym fortuny.