15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

ROZŚWIETLAMY JESIEŃ

Avatar
29 września 2014

Po wyjątkowo ciepłym i słonecznym w tym roku lecie, powoli nadchodzą krótkie jesienne i zimowe dni. Jest jeszcze ciemno gdy wychodzimy, a wracamy najczęściej także już po zmroku. Zmęczeni jarzeniowymi lampami biur i szkół, jak kania dżdżu pragniemy ciepłego, przyjemnego światła. W okresie jesienno-zimowym warto pamiętać o dobrym doświetleniu naszych mieszkań i domów, bo nie od dziś wiadomo, że światło ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Jak to zrobić? Oto kilka naszych rad:

Więcej niż jedno źródło światła.

Dobrze jest, gdy w każdym pomieszczeniu znajduje się więcej niż jedno źródło światła. Przede wszystkim oświetlenie górne, które powinno rozjaśniać możliwe dużą część pokoju. Warto zadbać, aby abażur pasował do całości wystroju pomieszczenia. Nie należy jednak przesadzać z wzorami – abażur z ulubionym bohaterem bajek z pewnością wywoła u dziecka zachwyt, ale równie szybko bohater może się znudzić, a my zostaniemy z kłopotem. Bezpieczniej będzie wybrać wzór z delikatnym deseniem czy wzorem, który dopasujemy zarówno do pokoju małego miłośnika kosmosu, jak i samochodów, rycerzy, księżniczek itp.

Poza światłem górnym, dodatkowo pomyśleć trzeba o lampach bocznych o różnym natężeniu światła – do czytania i odrabiania lekcji musimy wybrać taką dającą jasny, kierunkowy strumień światła, aby wzrok nie męczył się przy pracy. Do zabawy, oglądania telewizji czy rozmowy przy herbacie wystarczy mniej intensywne i bardziej rozpraszające światło lampy stołowej czy  podłogowej. W ofercie sklepu Kids Town właśnie pojawiły się nowe wzory lampek. Białe, proste podstawy i przepiękne, obleczone bawełnianymi i lnianymi tkaninami abażury w gwiazdki, kratkę i groszki, to wzory tak uniwersalne, że łatwo jest je dopasować do różnego rodzaju aranżacji. W połączeniu z innymi prostymi i naturalnymi dodatkami, świetnie wpiszą się w styl skandynawski, ale świetnie sprawdzą się także we wnętrzach bardziej dekoracyjnych, np. francuskich czy w stylu shabby chic.

oslo-biała-w-groszki (2)W przypadku małego dziecka warto także zaopatrzyć się w bardzo delikatne źródło światła. Będzie ono potrzebne, gdy dziecko boi się zapisać w ciemności lub gdy karmimy je w nocy i nie chcemy rozbudzać innych domowników. Świetnym rozwiązaniem będą wówczas lampki z żarówką o mocy 15-20 Watt i ciemnym, np. granatowym abażurem, który ograniczy rozpraszanie się światła. Dobrym rozwiązaniem są także girlandy świetlne, które świecą bardzo delikatnie, a są przy tym także przepiękną ozdobą dziecięcego pokoju.

Drewniane, malowane na biało lampki z bawełnianymi i lnianymi abażurami w delikatne gwiazdki i groszki, to najnowszy trend sezonu. Uniwersalny kształt i biały kolor sprawiają, że lampka będzie pasować do wielu wnętrz, od stylu retro, do nowoczesnego stylu skandynawskiego.

 

www.kidstown.pl